Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter- Temná strana

 

                                   lord VoldemortObrazek

Narození: 31.prosince 1926

Status: v sedmém díle zabit

Bydliště: syrotčinec,Bradavice...

Rodiče: Meropa Gautová a  Tom Raddle

Sourozenci: nemá

Jiní příbuzní: strýc Morfin Gaunt a děda Marvolo

Vzdělání: Bradavice

Kolej: Zmiozel

Povolání: ---

Poznávací znamení: dokázal rozpoltit svojí duši na sedm viteálů

Záliby: zabíjení

Hůlka: tisové dřevo, pero z fénixe, 13 a půl palce dlouhá

Láska: ---

Zajímavosti: hadí jazyk, potomek slavného Salazara Zmiozela

Činy: zabil už spostu lidí

Vzhled: středně vysoký,holohlavý

Kolej: Zmiozel

Jeho život:Tom vyrůstal v sirotčinci, protože se ho jeho otec zřekl a matka mu umřela  při porodu.Studoval v Bradavicích a byl i primusem.Později se ucházel o místo učitele, ale tehdejší ředitel mu to místo nedal.Později přijal přezdívku 'Lord Voldemord nebo ten-jehož-jméno-nesmíme- vyslovit.Pod touto přezdívkou získal na svoji stranu spoustu Smrtijedů a začal vraždit lidi a realizovat svojí snahu o ovládnutí světa.Jednoho dne, když se Sibila Trelawneyová ucházela o práci v Děravým kotli, tak vyslovila před Albusem Brumbálem věštbu, která se týkala Harryho Pottera a Voldemorta.Bohužel ji slišel i jeden ze Smrtijedů-jmenovitě Severus Sneape a ten to řekl lordu Voldemortovi, který se snažil udělat vše proto aby zjistil o koho jde a zabránil mu ho připravit o moc.Brzy zjistil, že ten kluk o kterém pravý věštba je Harry Potter a tak ho chtěl zabít a kdyby nebylo zrádce Petera Pettigrave tak by to možná ani nezjistil.Hned po Harryho narození mu zabil matku a otce a chtěl také zabít Harryho, ale to se mu nepodařilo.Později se ukáže, že to co onehdá v noci ho přemohlo byla láska jeho matky.Lord Voldemort se snaží všemožně vrátit zpět a nabrat znovu svou sílu a to se mu podaří na konci čtvrtého dílu.V pátém díle se pokusí získat věštbu z ministerstva kouzel.To se mu ovšem nepodaří.V šestém díle pošle své stoupence Smrtijedy do školy čar a kouzel v Bradavicích a hlavním cílem je zabít ředitele školy Albuse Brumbála.Tento cíl se Smrtijedům jakoby podaří,ale pomůže jim v  tom Severus Sneape, který na příkaz Brumbála ho zabije.V závěrečném boji Harryho a Voldemorda, Voldemort Harryho zabije, ale Harry za okamžik ožije, protože Voldemort v něm zničí jenom ten viteál- jakýsi zlo, které mu předal nevědomě při prvním ůtoku na něj.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znamení zla


Znamení zla je tetování na předloktí Smrtijedů. Když chtěl Pán zla mít své Smrtijedy na blízku, dotkl se prstenem znamení nějakého Smrtijeda a ostatní se  k nim urychlaně přemístili. Když Pán zla stratil svoji moc, znamení ztrácelo barvu. A naopak, když k moci přicházel znamení se zbarvovalo. Dost intenzivní to bylo ve čtvrtém díle.

Pod znamením zla si zde také představit znamení, které je vyčarované hůkou. Dalo byse říci, že Smrtijedi ho používají jako podpis za vraždou. Když vyvraždili celou rodinu nebo nějakého člena, nad domem vyčarovali Znamení zla. Znamení vyčarujete kouzlem : Mosmorte.

Ve čtvrtém díle se s tímto znamení můžeme setkat. Je vyčarováno na Mistroství světa ve famfrpálu z hůlky Harryho Pottera, když mu ji ukradnou.

 

 

Obrazek

 

 

 

Smrtijedi

4. 11. 2008

 

Smrtijed (v originále Death Eater) je v sérii knih o Harry Poterovi stoupenec lorda Voldemorta.Smrtijedi tvoří Voldemortův nejbliží kruh a pomáhají mu ve snaze o ovládnutí světa.Své protivníky zastrašují a fyzicky likvidují je i jejich rodiny.Smrtijedi v čele s Voldemortem bojují hlavně proti Ministerstvu kouzel a proti Fénixově řádu.

Smrtijedi jsou na levém předloktí označení znamením zla (dark mark) a Voldemort je může pomocí tohoto znamení kdykoli svolat, stačí jen když se jednoho dotkne a ostatním to znamení začne pálit.Od Smrtijedů se očekává absolutní loajalita a poslušnost, v případě selhání přicházejí tvrdé tresty-většinou smrt.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

                                                                        Severus snape

 

Lucius Malfoy

 

Bellatrix Lestrangeová

 

Barty Skrk junior

 

Igor Karkarov

 

Antonín Dolohov

 

Evan Rosier

 

Travers

 

Mulciber

 

Augustus Rookwood

 

Nott

 

Jugson

 

Rodolphus Lestragen

 

Crabbe

 

Rabastan Lestragen

 

Macnair

 

Avery

 

Alekta Carrow

 

Amycus Carrow

 

Yaxley

 

Draco Malfoy

 

Narcisa Malfyová

 

Selwyn

 

Pettigrew

 

 

 

 

 

Obrazek


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář