Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter- Bradavice

 

a76b044cba_67855547_o2.jpg

Bradavické koleje

17. března 2006 v 15:18 | MAMLASEK |  BRADAVICE
BRADAVICKÉ KOLEJE

NEBELVÍR

Nebelvírský znak :
Nebelvír
Zakladatel: Godrik Nebelvír
Ředitel: Minerva Mcgonagallová
Barva: Nachová a zlatá
Duch: Skoro bezhlavý Nick
Vchod: Buclatá dáma
Znak: Lev
Nebelvír si cení statečných a odvážných s rytířskou povahou a dobrým srdcem!!!

HAVRASPÁR:
Havraspárský znak:
Havraspár

Zakladatel: Rowena z Havraspáru
Ředitel: Kratiknot
Barva: Modrá a Stříbrná
Duch: Šedivá dáma
Vchod: Brnění
Znak: Orel
Havraspár je pro chytré a nadané kouzelníky, kteří mají i trochu důvtipu.....

MRZIMOR:
Mrzimorský znak:
Mrzimor

Zakladatel: Helga z Mrzimoru
Ředitel: Prýtová
Barva: Žlutá a černá
Duch: Tlustý mnich
Vchod: umývárna v prvním poschodí (nevím jistě podle ADNIL je to prý tak)
Znak: Jezevec
Mrzimor je kolej pro čestné, slušné a pracovité kouzelníky.....

ZMIJOZEL
Zmijozelsý znak:
Zmijozel

Zakladatel: Salazar Zmijozel
Ředitel: Severus Snape
Barva: Zelená a stříbrná
Duch: Krvavý baron
Vchod: Kamenná zeď
Znak: Had
Zmijozel si cení ctižádostivých kouzelníků, kteří se nezastaví před ničím, aby dosáhli vysněných cílů.......
 

Zakladatelé kolejí


nebelvír
mrzimor
havraspar
zmijozel
 

Historie

Škola čar a kouzel v Bradavicích je mezi evropskými kouzelnickými školami jedna z nejprestižnějších,v nedávné minulosti se však stala slavnou i mezi mudlovskou veřejností, a to díky svému pravděpodobně nejslavnějšímu žáku, Harry Potterovi. Samozřejmě nelze opomenout dalšího, i když nechvalně proslulého bradavického studenta, lorda Voldemorta. Jak, proč a kdy ale vznikla a jak se vyvíjela ? Jaká je historie školy, ze které vyšli nejvýznamnější evropští kouzelníci 20. století ?
Nejprve je nutno se vrátit na začátek 11. století, tedy do doby, kdy mladí čarodějové studovali u čarodějů starších (a nutno poznamenat, že to zpravidla neměli lehké , jelikož tři sta let starý čaroděj je obvykle velice rozmarná a při tom velmi sklerotická osoba ) a kouzelníci byli stále ještě vyhledáváni pro své schopnosti a ne jako palivo pro táboráky inkvizitorů. Tehdy se kdesi na území nynějšího Spojeného království, přesněji kdesi ve Skotsku, sešli čtyři přední kouzelníci své doby, Godric nebelvír, Salazar Zmijozel, Helga z Mrzimoru a Rowena z Havraspáru. Věděli, že není dostatek dorostu a řemeslo upadá, jelikož v té době už (hlavně ve městech ) není o kouzla takový zájem a vzdělávání u starých čarodějů není na dostatečné úrovni, takže většinu byť nadějných studentů odradí už v prvních několika měsících. Ze setkání vzešel nápad postavit kouzelnickou školu . Kouzelnická škola však musí být dobře chráněna před zraky mudlů, před jejich projevy nenávisti, které byly, a stále jsou kouzelníkům cizí (války,...) a konečně i před černými mágy (Zmijozel byl dílem černokněžník , ale ne mág).
Pro účel stavby školy se výtečně hodilo právě místo setkání. Byla to rozsáhlá planina, která by pobrala dobře tři hrady, navíc ze dvou stran chráněná lesem, ze třetí pak jezerem. Čtvrtá strana byla otevřená do vřesoviště, směrem k obci Prasinky. Během asi dvou let ( ve středověkých análech se nedochoval přesný údaj ) na této planině Čtyři čarodějové postavili tak velký hrad, že do té doby žádný mudla nepostavil větší. Bradavice, tak totiž hrad nazvali, byly vybaveny mnohými kouzly, která neumožňovala vstup mudlům, ale ani přemísťování za pomoci kouzel na celých školních pozemcích . Celý hrad byl protkán tajnými chodbami a místnostmi, falešnými dveřmi, místnostmi, které dle určitého vzorce měnily svou polohu (dle lunárního cyklu, během týdne apod.) a dalšími věcmi, které zpestřovaly každodenní život studentů Tajemných umění.
Škola byla dostavěna a Čtyři čarodějové chodili po celém ostrovním království a vybírali vhodné kandidáty čarodějných umění, totiž chlapce a dívky s kouzelnidkým nadáním, a odváděli je na hrad. Každý ze čtyř měl svůj okruh studentů, ( kolej , která se i po jeho smrti jmenovala po něm : Nebelvír, Mrzimor, Havraspár, Zmijozel ) který postupně zasvěcoval do tajů kouzelnické nauky.
Po několika letech však mezi zakladateli vznikly rozpory, zejména v otázce přijímání studentů mudlovského původu a vleklé spory vyústily v odchod Salazara Zmijozela ze školy. Tento odchod byl, dle dobových zkazek poměrně dramatický, Zmijozel údajně prohlásil, že jednou přijde jeho dědic a vyčistí Bradavice od mudlů. Od té doby se mezi studenty začalo tradovat, že Zmijozel kdesi postavil jakousi tajnou místnost, tkzv. Tajemnou komnatu, ve které čeká jakýsi bájný netvor, kterého Zmijozelův dědic použije k likvidaci studentů mudlovského původu, až přijde čas.
V průběhu staletí se ale nic nedělo. V Evropě ještě za života Čtyř vzniklo několik nových kouzelnických škol, takže mohl vzniknout později tak věhlasný Turnaj tří škol, nebo též Turnaj tří kouzelníků. Když se život Godrica Nebelvíra i jeho kolegů chýlil ke konci a výuku studentů převzali jejich nástupci, nastala potíž, jak vybírat studenty hodné prestižního studia v Bradavicích. Problém vyřešil Nebelvír. Očaroval jeden špičatý kouzelnický klobouk, zafixoval do něj vlastnosti, které na svých studentech preferoval on , Rowena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru i Salazar Zmijozel adal mu možnost číst myšlenky a charaktery. Tento klobouk je v Bradavicích uchováván dodnes a do dnešní doby zařazuje studenty do čtyř bradavických kolejí.
Čtyři zemřeli, ale Bradavice žily dál. Bez úhony přežily velké pronásledování čarodějnic ve 14.století, nehnul s nimi ani postupný úpadek čar a kouzel v důsledku jejich vědeckého vyvracení v dalších stoletích. Problémy nastaly až za ředitele Dippeta, když ke studiu nastoupil mladý Tom Raddle . Asi v šestém jeho studijním roce se totiž začaly objevovatpřípady napadení studentů mudlovského původu. Student byl obvykle nalezen zkamenělý na chodbě. Když byla jedna studentka za nepochopitelných okolností zavražděna na záchodě, začalo Ministerstvo kouzel společně s vedením školy intenzivně pátrat po viníkovi Vina byla nakonec připsána studentu třetího ročníku, Rubeusi Hagridovi, který byl okamžitě vyloučen ze školy. Tyto události lze datovat do 50. let 20. století. Znovu se případy stejného napadení objevily asi čtyřicet let nato , hned na začátku školního roku 1992 / 1993. Tehdy, ke konci školního roku netvor z Komnaty unesl jednu studentku ( Ginny Weasleyovou ) přímo do svého sídla a téhož dne večer byl zahuben Harry Potterem za asistence ochočeného fénixe Fawkese. Tehdy se ukázalo, že Komnatu otevírala sama unesená Ginny Weasleyová, kterou ovládal Raddle, který před čtyřiceti lety začaroval část svého já do svého deníku a to z něj nyní vystoupilo.

Bradavická hymna 
 
Bradavice, Brada Bradavice,
každý z nás chce vědět víc, než ví,
ať jsme ještě hloupí jelimánci,
nebo nám už vlasy šediví.
Našim hlavám může nejvíc prospět,
když se tady něco naučí,
teď je v nich vzduch a spousta much,
prachu a starých pavučin.
Učte nás všecko, co za to stojí
a co leckdo z nás už zapomněl,
pomozte nám a každý sám
zvládne víc, než by vůbec měl.
 

Brumbálova armáda

h
.....
Brumbálova armáda (BA)
Brumbálova armáda je tajný kroužek obrany proti černé magii (1995-1996).Vedl jej Harry Potter.Členové se jednou týdně scházely v komnatě nejvyší potřeby a měly mince, podle kterých poznali, kdy bude další schůzka, protože scházet se mezi sebou při snídani by bylo příliš riskantní.
Všichni se zapsali na pergament, který Hermiona opatřila kouzlem proti vyzrazení-kdyby někdo o BA pověděl Umbridgeové, na obličeji by se mu objevil stěží odstranitelný nápis práskač.To se stalo osudným Mariettě Edgecombeové,protože to byla ona kdo BA napráskal Umbridgeové.BA se poté rozpadla, ale studenti na ní vzpomínají i šestém díle.
Členové Brumbálovi armády
.....
Harry James Potter
Hermiona Jane Grangerová
Ronald Bilius Weasley
Ginevra (Ginny) Molly Weasleyová
Georg Weasley
Fred Weasley
Cho Changová
Marietta Edgecombeová
Michael Corner
Colin Creevey
Dennis Creevey
Neville Longbottom
Lenka Láskorádová
Thomas Dean
 
Katie Bellová
Angelina Johnsová
Alice Spinetová
Susan Bonesová
Hannah Abottová
Tery Boot
Anthony Goldstein
Lee Jordan
Ernie Macmilan
 
 
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář