Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter - Zajimavosti

 Na videu níže se můžete podívat, jak se ve skutečnosti natáčí HP. Konkrétně se jedná o film s podnázvem Fénixův řád. Na videu uvidíte, že ve většině záběrů se používá Blue nebo Green screen, tedy modré nebo zelené plátno, před kterým se vše natáčí a až počítačové se scény dodělávají. Je to zajímavé, tak se mrkněte ;)

 
mamlasek.blog.cz
 • Američtí herci Rosie O' Donnellová a Robin Williams chtěli tak moc získat nějakou roli, že byli ochotni vzdát se honoráře. Dosud však nedostali žádnou nabídku.
 • Vymyšlené slovo mudla (v originálu "Muggle") bylo 13. března 2003 zařazeno do online Oxfordského slovníku angličtiny a nyní je můžete najít i v posledním knižním vydání Oxfordského slovníku angličtiny.
 • Herečce Shirley Hendersonové, která hrála roli Ufňukané Uršuly, ducha čtrnáctileté dívky zabité baziliškem, bylo krátce po dokončení čtvrtého příběhu už čtyřicet let.
 • V roce 2002 byla prý v jižním Rakousku otevřena škola čarodějnictví a kouzelnictví. V šesti semestrech se studenti učí o lektvarech, historii kouzel a meditacích, astrologii a věštění. Na závěr získají kouzelnický diplom.
 • Režisér filmu HP a vězeň z Azkabanu Alfonso Cuaron ve filmu několikrát vystupoval: jako kouzelník v Děravém kotli a na portrétu na stěně ve škole. Jeho dcera Tess Bu Cuaronová hraje dítě vedle Buclaté dámy na portrétu u vstupu do společenské místnosti nebelvírské koleje.
 • Chris Columbus ve filmech, které režíroval, také obsadil svou dceru. Eleanor Columbusová hrála Susan Bonesovou a jeho další děti si také zahrály menší role.
 •  
 • mamlasek.blog.cz
  Relikvie smrti, tři tajemné předměty, které mají tu moc učinit každého, kdo je sjednotí, pánem, přemožitelem smrti. Podle pohádky Příběh tří bratří z knihy Bajky Barda Beedleho, bratři Peverellové, Antioch, Cadmus a Ignotus, potkali samotnou Smrt a tam jim, protože ji převezli kouzli, slíbila, že každému věnuje oč si řekne. Nejstarší bratr si řekl o hůlku, která by měla moc, jako žádná jiná nemá, o nepřemožitelnou hůlku. Prostřední bratr si přál kámen, jenž by dokázal přivolat zemřelé zpět na tento svět. Nejmladší bratr si přál, aby mu Smrt dala něco, co by mu umožnilo opustit místo, na kterém ji potkal, aniž by byla schopna vydat se za ním.
  Více o Relikviích v článku ↓↓↓
  mamlasek.blog.cz
  Nepřemožitelná hůlka, Hůlka osudu nebo také Bezová hůlka.
  Hůlka stvořena z keře černého bezu samotnou Smrtí. Má moc, jakou žádná jiná hůlka nemá. Dějinami se táhne krvavá stopa hůlky. Žádnému jejímu majiteli nepřinesla šťastný osud. Víme, že hůlku Osudu měl výrobce hůlek Gregorovič i černokněžník Grindewald, kterého přemohl Brumbál. Od té doby patřila hůlka Brumbálovi, dokud ho na astronomické věži neodzbrojil Draco Malfoy. Majitelem Bezové hůlky se totiž stává ten, který svého protivníka násilím připraví o hůlku. Draca Malfoye později v domě Malfoyových odzbrojil Harry Potter a díky této skutečnosti také přemohl v závěrečném souboji Voldemorta. Harry si pomocí Bezové hůlky opravil svoji zlomenou hůlku z cesmínového dřeva. Pokud víme, Harry se rozhodl ponechat si "Bezovou hůlku" až do své přirozené smrti. Tím pádem by byla moc hůlky zlomena.
  mamlasek.blog.cz
  Kámen vzkříšení
  Kámen, který má schopnost přivolat zemřelé zpět na tento svět. Vznikl ze říčního kamene, sebraného samotnou Smrtí. Aby kámen fungoval, stačí s ním třikrát otočit v dlani. Přivolaní však zůstávají smutní a chladní, jako by je od ostatních dělil neviditelný závoj. Pokud víme, kámen byl po dlouhá léta vsazen do prstene rodu Gauntů a později z něj Voldemort vytvořil jeden ze svých viteálů. Když jej Brumbál zničil, uložil jej do Zlatonky a odkázal Harrymu. Harry si pomocí tohoto Kamene přivolá v Zapovězeném lese Jamese, Siriuse, Lupina a Lily, aby byli s ním, při jeho smrti. Přišel totiž na to, že aby byl Voldemort přemožen, musí Harry, jako jeden z jeho neplánovaných viteálů zemřít. Kámen leží nyní někde v Zapovězeném lese, bůhví kde...
  mamlasek.blog.cz
  Neviditelný plášť
  Plášť, který z toho, kdo si jej navlékne, učiní skutečně a doslova neviditelného a vydrží věčně. Zaručuje mu okamžitý a neodhalitelný úkryt, ať jsou použita jakákoli protikouzla. Plášť samotné Smrti, která jej darovala Ignotusovi Peverellovi. Od té doby se dědí z generace na generaci, otcové jej předávají svým synům. Ignotus je také předkem Jamese Pottera, který svůj plášť odkázal Harrymu. Harry jej používá od prvních Vánoc strávených v Bradavicích.
  (Takovou zajímavostí je, že Harry a Voldemort jsou vzdálení příbuzní, protože stejně jako je Ignotus prapředkem Harryho, Voldemort je posledním žijícím potomkem rodu Gauntů a ti jsou potomci nejstaršího bratra Peverella.)
  mamlasek.blog.cz
  Znamení Relikvií smrti, čárka uprostřed značí Bezovou hůlku, kroužek je Kamenem vzkříšení a trojúhelník značí Neviditelný plášť.
  Toto znamení je vytesáno na náhrobku Ignotuse Peverella, pohřebeného v Godrikově dole a je také vyrit do Kamene vzkříšení, který byl zasazen do prstene Gauntů.
   
   
   
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář